Mēs rūpējamies par individuālu pieeju katram klientam. Mūs raksturo pieredze un kvalitāte. Virtuves mēbeles pasūtiet pie mums!
Rita C., mēbeļu un interjera dizainere
Rita C., mēbeļu un interjera dizainere

SIA “Skābardis” ir mēbeļu projektēšanas un ražošanas uzņēmums, kas dibināts 1994. gadā. Mēs nodarbojamies ar mēbeļu izgatavošanu pēc individuāla pasūtījuma un piedāvājam Latvijā ražotas modernas un kvalitatīvas mēbeles dzīvojamo telpu iekārtošanai, darbistabām, birojiem u.c., kas dizaina un kvalitātes ziņā spēj konkurēt ar ārvalstīs ražotajām.

Mūsu salonā – Brīvības gatvē 224, Rīgā, iespējams apskatīt piedāvātās produkcijas paraugus, iegūt informāciju par tehniskajiem risinājumiem un izmantotajiem materiāliem, kā arī ikvienam, kas vēlas iekārtot modernu un gaumīgu interjeru, atrast labākos un atbilstošākos risinājumus, konsultējoties ar pieredzējušiem mēbeļu un interjera dizaineriem.
Raimonds Š., mēbeļu un interjera dizainers
Raimonds Š., mēbeļu un interjera dizainers

Uzņēmums, galvenokārt, speciālizējas uz virtuves mēbeļu izgatavošanu, taču pie mums iespējams pasūtīt arī:

  • iebūvējamus vai brīvi stāvošus skapjus
  • viesistabu mēbeles
  • vannas istabu iekārtas
  • rakstāmgaldus
  • priekšnama mēbeles
  • biroju un noliktavu mēbeles
  • cita veida korpusa mēbeles

5 ieteikumi ērtam un parocīgam virtuves iekārtojumam.
Raimonds Š., mēbeļu un interjera dizainers
Raimonds Š., mēbeļu un interjera dizainers

Virtuve ir mājokļa dvēsele – centrālā telpa, kurā pavadām daudz laika gan gatavojot maltītes, gan komunicējot ar ģimeni un draugiem. Kā iekārtot virtuvi, lai tā kalpotu ilgi un tā būtu gan funkcionāla, gan vizuāli pievilcīga ?

SIA Skābardis mēbeļu un interjera dizaineris Raimonds Šiferis piedāvā piecus ieteikumus veiksmīgam virtuves plānojumam un dizainam.

1. Kurš saimnieko virtuvē?2. Vispirms tehnika vai mēbeles?3. Lai virtuves skapītis ir īstajā vietā4. Cik ļoti sekot valdošajai modei?5. Kura krāsa piemērotākā?
Pirms uzsākt virtuves iekārtošanas darbus, ieteicams izvērtēt, kādiem mērķiem kalpos virtuve un kas tajā ikdienā darbosies, jo virtuve, kas paredzēta ģimenei ar bērniem, kuri aktīvi piedalās ēdiena gatavošanas procesā, krasi atšķiras no vecpuiša virtuves iekārtojuma. Jāņem vērā, ka virtuves pamata funkcija ir ēdiena gatavošana, viss cits šajā telpā jāveido pakārtoti šai funkcijai. Plānojot dizainu virtuvei, jādomā visa mājokļa kontekstā, jo mūsdienu interjerā virtuve ir daļa no kopējā mājas dizaina
Ko izvēlēties pirmo – tehniku vai iekārtojumu? Lai virtuve būtu funkcionāla nepieciešams izstrādāt tās loģistiku – lai atnākot mājās no veikala ar produktiem un sākot gatavot maltīti to būtu iespējams ātri un ērti izdarīt, lai sniegšanās pēc viena vai otra virtuves priekšmeta būtu loģiska, ērta un iepriekš paredzama.

Virtuvi sāk plānot ar sadzīves tehnikas un izlietnes izvietojumu, kā pirmo virtuves centrālo objektu plāno plīti, tam attiecīgi pakārto pārējo – tehniku, mēbeles. Jāņem vērā sekojoši noteikumi: starp izlietni un plīti jāievēro attālums – viens solis, šos objektus nevajadzētu likt blakus. “Ja plānojat virtuvi papildināt ar trauku mazgājamo mašīnu, tad to ieteicams izvietot blakus izlietnei – tādā veidā netīros traukus ērti no izlietnes var pārlikt trauku mašīnā. Ņemot vērā, ka biežāk virtuves platība ir neliela, tad cepeškrāsni labāk būtu novietot zem plīts virsmas, savukārt ledusskapim paredzēt vietu stūrī, ar blakus virsmu, kur izvietot iepirkumus, tādā veidā ēdiena gatavošanas laiks samazinās, jo nav lieki jāpārvietojas pa virtuvi – viss ir ērti sasniedzams,” iesaka dizaineris Raimonds Šiferis.

Būtiski iekārtot virtuvi tā, lai tā būtu piemērota visiem ģimenes locekļiem, piemēram, lai bērni var aizsniegt lietas, kas saliktas augstākos plauktos, lai nebūtu pārāk daudz produktu, kas nolikti viens aiz otra, tādā veidā aizsedzot – tos ir grūtāk atrast. Tādēļ nākamais solis pēc santehnikas izvietojuma plānošanas ir virtuves skapīšu un plauktu novietojums.

“Starp izlietni un plīts virsmu iesaku paredzēt skapīšus ar atvilktnēm, kur izvietot virtuves piederumus. Kā ērts un dizainiski veiksmīgs risinājums ir grozi, ko var izmantot dažādām ikdienā nepieciešamām lietām virtuvē – dvieļiem, brokastu pārslām, eļļas pudelēm u.t.t. Svarīgi arī pievērst uzmanību skapīšu mehānismiem, piemēram, skapīšiem, kas atrodas acu augstumā, var paredzēt durvju vēršanos uz augšu – tādā veidā netiks traucēts ēdiena gatavošanas process,”stāsta Šiferis.

Iesākumā objektīvi jānovērtē savs mājoklis un virtuvei paredzētā telpa – tās izmērs, atrašanās vieta un, līdz ar to, arī iespējas. Situācija, kad daudzdzīvokļu nama dzīvoklī iekārto, piemēram, klasisku privātmājas virtuves dizainu – masīvkoku ar karnīzēm, rada diskomfortu ilgtermiņā un neiederas kopējā stilistikā. Šobrīd virtuves iekārto askētiski, tiecoties pēc brīvām virsmām un laukumiem, mazāk iekļaujot interjērā atvērta tipa plauktus.

Ja mājokļa plānojums paredz virtuves un dzīvojamās istabas apvienojumu, tad šīm telpām jābūt arī vienotā un saskaņotā dizainā.

Nav neglītu vai nepiemērotu krāsu – ir iespējamas visas toņu un materiālu kombinācijas, galvenais, lai pašiem virtuves lietotājiem tā šķistu patīkama un mājīga. Katrai gaumei un prasībām šobrīd pieejami visa veida un krāsu materiāli, ar ko noformēt virtuves virsmas un iekārtot telpu tā, lai tā būtu ne tikai skaista, bet arī funkcionāla un kalpotu ilgi.